18 вересня: Прикмети та легенди навколо дня Аріадни шипшини

Свято

Сьогодні, 18 вересня, за православним календарем відзначається день мучениці Аріадни. Вона жила в II столітті та належала до язичницького роду. Одного разу правитель організував язичницьке свято на честь народження свого сина, і Аріадна була змушена взяти участь у цьому святкуванні. Однак дівчина була переконаною християнкою і відмовилася поклонятися ідолам. За це її піддали різним формам тортур. Після звільнення з в’язниці Аріадна втекла в пустелю, де, за легендою, і померла.

18 вересня також вшановується пам’ять святого Євменія. Цей святий жив у V столітті, був аскетом і монахом. Ім’я “Євменій” походить від грецького слова “евменій”, що означає “добре вихований” або “доброзичливий”. Він присвятив своє життя служінню Богу, практикуючи аскетизм і віддаючи перевагу простому життю і молитві.

Супутні прикмети на 18 вересня:

  • Якщо журавлі вже відлетіли в теплі краї, це може свідчити про наближення похолодання і заморозків.
  • Відсутність журавлів до початку листопада може означати, що зима буде пізньою.
  • Висока трава в цей день може свідчити про початок снігопадів взимку.

Що стосується повір’їв і заборон на 18 вересня, то вважається, що в цей день, відомий також як Аріаднин день, не можна бути марнославним і хвалькуватим. Тому, молячись святим, люди утримуються від пропаганди матеріальних благ. Порушення цих заборон може призвести до втрати того, що людина вже має. Також рекомендується не залишати маленьких дітей наодинці, оскільки вважається, що злі духи можуть їх налякати.

Попри те, що існують обмеження на словоблуддя і похвалу, 18 вересня традиційно селяни виходили на вулицю збирати шипшину. Важливо робити це з позитивними думками, оскільки вважається, що це надає ягодам цілющих властивостей. Також у цей день рекомендується робити добрі справи, не виставляючи їх на загальний огляд. Традиційно віряни моляться до святої Аріадни, щоб вона принесла достаток і здоров’я в їхні сім’ї.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA