Фури в полоні: як прикордонний конфлікт вплине на Україну та Польщу

Життя

У понеділок, 6 листопада, на кордоні між Україною та Польщею виникли серйозні ускладнення руху. Польські перевізники почали блокувати проїзд українських вантажівок через прикордонні переходи Ягодин-Дорохуськ, Краковець-Корчова та Рава-Руська-Кребенне. Як повідомляє today, це спричинило затори як на в’їзді, так і на виїзді з Польщі.

Причиною раптового блокування стала вимога польських водіїв скасувати безвізовий режим для українських перевізників. Цей безвізовий режим був запроваджений ЄС на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Однак польські водії вважають, що це несправедливо, оскільки українці можуть перевозити вантажі Європою на кращих умовах.

Тож тепер поляки вимагають повернення візового режиму для українських вантажівок. І попереджають, що продовжать блокувати кордон щонайменше до початку грудня, якщо їхні вимоги не будуть виконані. Прикордонники пропускають лише по одному транспортному засобу на годину в кожному напрямку.

Втім, деякі транспортні засоби все ж проїжджають без перешкод. Це стосується вантажівок з військовими та гуманітарними вантажами, а також тих, що перевозять тварин або продукти, які швидко псуються.

Раніше Польща продовжувала запроваджувати ембарго на українське зерно, попри рішення ЄС. Польські фермери скаржилися, що дешеве українське зерно знижує ціни на їхню продукцію. Тож конфлікт назрівав давно.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA