Як ваша улюблена кава допоможе знизити вагу: вчені розкрили секрет

Здоров'я

Кава — це напій, який багато хто з нас вживає щодня, часто просто заради того, щоб підбадьоритися вранці. Однак останні дослідження, опубліковані в “Американському журналі клінічного харчування”, надають нові цікаві дані щодо зв’язку між кавою та вагою людини. Виявляється, кава може позитивно впливати на вагу, але є певні умови, на які слід зважати, щоб цей ефект був максимальним.

Учені розповіли, як пити каву, щоб вона знижувала вагу

Дослідження, проведене протягом довгих років, охопило величезну кількість учасників: близько 130 тисяч жінок і 22,8 тисячі чоловіків. Усі вони були медиками з хорошим здоров’ям. Дослідники регулярно анкетували їх, а також відстежували зміни в їхній вазі. Це дослідження вражає своїм масштабом і охопленням, що робить його результати більш надійними.

Ключовим результатом цього дослідження було виявлення того факту, що кава може сприяти зниженню ваги, але тільки якщо її вживають без цукру. Кава з додаванням цукру або вершками не мала таких позитивних ефектів. Навіть одна чашка чорної кави на день, яку випивали протягом 4 років, могла знизити вагу в середньому на 120 грамів. І дивно, що це працювало як з кофеїном, так і з декафеїнізованою кавою.

Декому може здатися, що втрата 120 грамів за 4 роки невелика. Однак варто зазначити, що це сталося без будь-яких додаткових обмежень у вигляді дієт, інтенсивних фізичних тренувань або приймання ліків, що робить це відкриття ще більш значущим.

Довгострокова перспектива

Важливо також підкреслити, що кава без цукру справляє свій позитивний ефект на вагу довгостроково, і вона не є чудодійним засобом для швидкого зниження ваги. Швидше, це корисна звичка, яка може допомогти вам підтримувати нормальну вагу в довгостроковій перспективі, аналогічно до регулярних занять фізкультурою і збалансованого харчування.

Основний жироспалювальний ефект кави приписують кофеїну, проте дослідження показало, що в цьому напої, ймовірно, є й інші компоненти, які сприяють підтримці нормальної ваги. Це підтверджується тим, що вживання кофеїну в ізоляції знижувало вагу менш ефективно, ніж вживання кави в цілому.

Крім того, не можна випускати з уваги роль цукру. Додавання всього однієї чайної ложечки цукру в каву могло анулювати її позитивний ефект і навіть призвести до набору зайвих 90 грамів ваги за 4 роки.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA