Китай та Бразилія зробили нову заяву щодо України

Китай та Бразилія зробили нову заяву щодо України

Китай і Бразилія активніше залучатимуть “Друзів миру” до врегулювання “української кризи”.


Китай і Бразилія мають намір ефективніше використовувати створену з їхньої ініціативи групу “Друзі миру” для сприяння пошуку політичного рішення “української кризи”. Про заявили глава МЗС КНР Ван Ї та головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім на зустрічі в Ріо-де-Жанейро, передає Укрінформ у середу, 30 квітня.
 
Сторони обмінялися думками щодо “української кризи” (так чиновники в Китаї та Бразилії називають війну Росії проти України – ред.).
 
“Вони наголосили, що прагнуть ефективніше використовувати групу “Друзі миру” (країн, які підтримують китайсько-бразильський “консенсус із шести пунктів” із врегулювання російсько-українського конфлікту – ред.) для конструктивного сприяння політичному вирішенню “кризи в Україні”, – зазначили в МЗС Китаю.
 
Нагадаємо, у травні 2024 року Китай і Бразилія опублікували спільну заяву із шести пунктів зі своїм баченням шляхів припинення війни в України. В ній, серед іншого, діалог та переговори названі єдиним шляхом врегулювання “української кризи”, а також пропонується провести “у відповідний час” міжнародну мирну конференцію з рівноправною участю всіх сторін та обговоренням усіх мирних планів.
 
При цьому, у документі немає згадки про відновлення суверенітету й територіальної цілісності України та покарання Росії за порушення міжнародних угод і агресивний характер вторгнення в сусідню державу.
 
У вересні 2024 року на полях Генасамблеї ООН Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня домовилися створити платформу “Друзі миру”, в рамках якої вони будуть сприяти мирному врегулюванню війни в Україні.

Курс долара падає до світових валют через недовіру до США

Курс долара падає до світових валют через недовіру до США

Гарвард подав до суду на Трампа через замороження фінансування

Гарвард подав до суду на Трампа через замороження фінансування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *