Нестримне зростання: чому долар продовжує бити рекорди в Україні

Життя

Останнім часом в Україні спостерігається стрімке зростання курсу долара. На думку експертів, така тенденція зумовлена низкою факторів.

По-перше, попит на долари на міжбанківському валютному ринку з боку імпортерів перевищує пропозицію. Це призводить до зростання котирувань американської валюти.

По-друге, відбувається відтік депозитів з банків через невпевненість населення у стабільності банківської системи. Люди переводять свої гривневі заощадження в долари, що також збільшує попит.

По-третє, зниження цін на сировинні товари, зокрема на нафту та метали, негативно впливає на експортні надходження України. Це послаблює гривню і зміцнює долар.

За оцінками експертів, середній курс долара в обмінних пунктах становить 37,75 грн на купівлю і 38,05 грн на продаж. На чорному ринку ціни ще вищі — близько 38 грн за купівлю і 38,20 за продаж.

Аналітики прогнозують, що найближчим часом тенденція до зростання курсу долара до гривні збережеться. Це пов’язано із загальною нестабільністю на світових ринках і в країні.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA