Нове обличчя української армії: що несе масштабна реформа Міноборони

Життя

За словами міністра оборони України Рустема Умерова, мобілізації більше не буде. Натомість буде запроваджено контрактну армію, а всі призовники проходитимуть інтенсивну бойову підготовку, пише ukrainianwall.

Міністерство оборони готує масштабну військову реформу. Нещодавно міністр Умеров підписав Концепцію військової кадрової політики до 2028 року. У ній викладено стратегічне бачення розвитку армії на наступні п’ять років, як в умовах війни, так і в мирний час.

Головне завдання — забезпечити армію людьми в умовах повномасштабної війни. Реформа також має інтегрувати ЗСУ в євроатлантичний безпековий простір та зробити їх сумісними зі збройними силами країн НАТО.

Що конкретно зміниться? По-перше, армія перейде на контракт. Замість строкової служби буде інтенсивна підготовка всіх призовників.

По-друге, буде створена ефективна система набору професійних і мотивованих військовослужбовців.

По-третє, людиноцентричний підхід до управління кар’єрою з урахуванням освіти та розвитку. Жінки та чоловіки матимуть рівні можливості.

По-четверте, оновлена електронна система військового обліку та автоматизація процесів управління персоналом.

По-п’яте, тісніша співпраця між українськими університетами та університетами НАТО і ЄС.

І, нарешті, справедлива система фінансового забезпечення, покращена психологічна підтримка та умови для переходу до цивільного життя для звільнених військових.

Контролюватиме реформу спеціальна комісія Міноборони. Отже, на армію чекає серйозне оновлення в найближчі роки.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA