Нові стандарти освіти для старшокласників в Україні

Життя

Міністерство освіти України планує запровадити важливі зміни в системі освіти для учнів 10-12 класів. Ці нововведення покликані наблизити українську шкільну освіту до європейських стандартів, пише znaj.

Згідно з планом Міністерства, до 2027 року в Україні буде запущена нова модель профільного навчання у старшій школі. А вже у 2025 році в деяких школах по всій країні стартує пілотний проєкт. Деталі цього проєкту були опубліковані на сайті Міністерства освіти.

Основна ідея полягає в тому, щоб надати учням 10-12 класів можливість самостійно обирати профіль навчання та окремі предмети для поглибленого вивчення. Це дозволить їм краще підготуватися до вступу у вищі навчальні заклади.

За словами представників Міністерства освіти та науки, планується запровадити базовий навчальний план, в якому буде чітко визначено кількість годин на курси за вибором та предмети за вибором. Ця кількість буде відрізнятися для учнів різних класів.

Наприклад:

  • Для 10-х класів: 105-210 годин на вивчення обраних профільних предметів і 35-140 годин на інші предмети.
  • Для учнів 11 та 12 класів: 385-595 годин на профільні предмети та 70-280 годин на інші предмети.

Навчальний процес будуватиметься за модульним принципом. Години на вивчення кожного предмета будуть розподілені по роках і циклах навчання.

Загалом учням буде запропоновано 9 різних профілів для поглибленого вивчення. Це дозволить учням обирати предмети, необхідні їм для майбутньої професії та вступу до вищого навчального закладу.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA