Переговори про вступ до ЄС: Джапарова назвала можливу дату початку для України

Життя

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в інтерв’ю Радіо Свобода заявила, що Україна може розпочати переговори про вступ до Європейського Союзу на початку 2024 року. Як повідомляє ТСН, це стане можливим після того, як Єврокомісія опублікує звіт з оцінкою виконання Україною всіх вимог ЄС.

За словами Джапарової, останнім часом у відносинах між Україною та ЄС спостерігаються позитивні зрушення. “Вже немає жодних сумнівів у тому, що ми є частиною європейської родини”, – сказала вона.

Серед позитивних кроків Джапарова назвала відкриття електронного декларування, призначення нових суддів Конституційного суду на відкритій основі, а також прийняття рішень щодо прав національних меншин.

За словами Джапарової, зараз очікується проміжний звіт Єврокомісії щодо оцінки виконання Україною вимог ЄС. “І десь, я сподіваюся, на початку наступного року ми зможемо розпочати переговори про вступ”, – підсумувала вона.

Таким чином, за словами Джапарової, Україна робить певні кроки на шляху до євроінтеграції та може розраховувати на початок переговорів про вступ до ЄС на початку 2024 року, якщо продовжить виконувати необхідні вимоги.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA