Під знаком запитання: чи варто цього року переходити на зимовий час в Україні?

Життя

Наближення часу переведення годинників на зимовий час викликає палкі дискусії щодо доцільності такого кроку. Нещодавно на форумі Української Ради Бізнесу пролунали застереження щодо наслідків переходу на зимовий час. Відеозапис дискусії розміщено на сторінці Ради у Facebook.

Щороку перед переведенням годинників у суспільстві точаться дискусії, чи варто це робити. Адже в Україні досі діє закон про перехід на літній час навесні та зимовий час в останню неділю жовтня.

Спроби скасувати сезонне переведення годинників були та раніше, але вони не увінчалися успіхом. Деякі депутати лобіюють збереження зимового часу, інші — літнього. Кожен варіант має свої плюси та мінуси.

На форумі підприємці наголошували, що перехід на зимовий час значно збільшить споживання електроенергії. Тому вони виступають за його скасування.

Економіст Петро Сидоренко зазначив, що зміна часу призведе до збільшення споживання електроенергії на 13%. Це критично важливо з огляду на дефіцит енергоресурсів через атаки Росії на нашу енергосистему.

У відповідь депутат від “Слуги народу” Марія Іваненко повідомила, що вони вже двічі намагалися проголосувати за скасування зимового часу, але не набрали необхідної кількості голосів. Однак парламент готовий повернутися до цього питання, якщо будуть відповідні ініціативи.

Отже, дискусія триває: зберігати літній чи зимовий час? Поки що в законодавстві нічого не змінилося. Отже, варто готуватися до традиційного переведення годинників.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA