Ракетний удар під Новий рік? Експерт розповів про можливі сценарії нової масованої атаки Росії

Життя

Росія зберігає ракети для більш потужного удару або поповнює свій недоторканий запас: експерт розповів про можливі дати ударів

Як повідомляє ТСН, за даними Міністерства закордонних справ, ця зима може стати найскладнішою в історії.

Останній масований обстріл Росія здійснила півтора місяця тому, 21 вересня. Відтоді ворог проводив лише локальні атаки, накопичуючи боєприпаси.

Військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан розповів, чи готують зараз окупанти новий, більш потужний наступ одразу сотнями ракет.

“За останні півтора року росіяни використали понад 2 тисячі ракет з 3 тисяч, і зараз у них проблеми з недоторканим запасом, вони його поповнюють, — каже Роман Світан. У них не більше сотні “Кинджалів”, не більше 150 ракет Х-23, близько 150 ракет Х-101/555, 150 ракет “Калібр”. Є до 300 ракет “Іскандер”, балістичних і крилатих ракет. Це на межі недоторканного рівня. Недоторканний запас не заповнений повністю. Росія зараз накопичує зброю”.

Водночас Роман Світан не виключає, що ворог все ж таки застосує ракети на нашій території, але в обмеженому обсязі.

“Вони будуть використовувати їх проти нас за потреби. Можливо, буде якась атака з політичних мотивів”, – каже Світан.

Він пояснює: “З військової точки зору, ракети будуть використовуватися точково — по 3-5 за раз. Максимум — два десятки. У масованій атаці нема потреби. Раніше були масовані удари, щоб викликати відключення електроенергії. Це не вдалося, ми втратили кілька тисяч ракет і вичерпали наш недоторканий запас. Це кількість ракет, необхідних для захисту всієї Росії. Тому немає сенсу повторювати масовані атаки. Якщо вони зараз використають тисячу ракет, то будуть беззбитковими. Згідно з військовою логікою, ніхто не повинен починати масовану атаку. Але є також логіка Путіна, який може віддати наказ про атаку на якусь дату, на Новий рік. І це вже справа психотерапевтів”.

Підсумовуючи, Світан додає, що цього року є шанси, що зимові відключення електроенергії не будуть такими масштабними, як торік. Експерт пояснює це певними заходами із захисту енергосистеми від можливих російських атак.

МЗС попереджає про найгіршу зиму в історії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зробив невтішний прогноз на майбутню зиму.

“Ми готуємося до найгіршої зими в історії. Тому ми не будемо проти, якщо не отримаємо “Тавр”, але отримаємо системи протиповітряної оборони”, – сказав міністр в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

За словами Кулеби, Україна зараз намагається максимально захистити електростанції.

“Але росіяни вчаться. Вони ще раз випробують нашу стійкість ракетами”, – спрогнозував він.

Кулеба визнав, що Україна зараз перебуває дещо в тіні війни в Газі, але для Європи все ще все поставлено на карту.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA