Революція в платіжках за газ: Що зміниться з 1 жовтня 2023 року

Україна

З 1 жовтня 2023 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), внесе суттєві зміни до підходу до визначення мінімальної річної замовленої потужності для побутових споживачів. Детальніше з цими змінами можна ознайомитися на сторінці НКРЕКП у Facebook.

Ці зміни стосуються виключно тих споживачів, яким було повністю або частково припинено газопостачання. Згідно з рішенням НКРЕКП, при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується газове обладнання побутового споживача, яке наразі функціонує і не було опломбоване.

Розглянемо приклад зміни розрахунку плати за розподіл природного газу для побутових споживачів зі складним газовим обладнанням у Чернівецькій області, до складу якого входять опалювальний прилад та водонагрівач, а також мінімальних обсягів споживання за попередній газовий рік.

Раніше споживач мав сплачувати за мінімальний обсяг споживання у розмірі 314 кубометрів на рік. За новими правилами він платитиме лише за 39 кубометрів на рік.

Розрахунки показують, що такий споживач заощадить приблизно 45,6 грн на місяць або 547,25 грн на рік.

Важливо зазначити, що кожна газорозподільна компанія самостійно встановлюватиме мінімальну абонплату за обслуговування приміщень, де газ не використовується або використовується частково.

Українці висловлюють невдоволення тим, що навіть коли вони не живуть у своїх будинках, їм все одно приходять рахунки за доставлення газу. Якщо власник будинку відсутній, він все одно зобов’язаний платити операторам газорозподільної системи за розподіл газу.

Навіть якщо мешканці не споживають газ, вони все одно мають сплачувати мінімальну абонплату за обслуговування газових труб.

Починаючи з 2020 року, українці отримуватимуть дві окремі платіжки за газ: одну — за фактичне споживання газу, іншу — за послуги з його постачання.

З 1 січня 2023 року щомісячний платіж за послуги з доставлення газу розраховується на основі даних про споживання за попередній газовий рік, який триває з 1 жовтня одного року до 30 вересня наступного.

Джерело фото: create.vista.com
PROUA