Україна почала судовий процес через відмову в імпорті зерна

Україна

Київ подасть позов до міжнародного суду проти Польщі, Угорщини та Словаччини через їхню відмову скасувати заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції. Про це повідомив торговий представник України Тарас Качка в ексклюзивному інтерв’ю виданню POLITICO.

“Надзвичайно важливо продемонструвати юридичну неправомірність таких дій. Тому завтра ми розпочнемо судовий розгляд”, – сказав Качка в неділю ввечері, додавши, що Київ також розглядає можливість введення обмежень на експорт польських фруктів і овочів.

Качка підкреслив, що відмова Польщі, Угорщини та Словаччини дотримуватися торговельної політики ЄС має вплинути не лише на сам Європейський Союз, але й на його міжнародних торговельних партнерів. Це викликає найбільше системне занепокоєння щодо того, чи можна довіряти Брюсселю представляти інтереси ЄС, пише agronews.

“Протягом багатьох років Європейська комісія відповідала за торговельні переговори та політику в ЄС. Ми працювали на цій основі. Підходи Польщі та Угорщини ігнорувати позицію інституцій ЄС у сфері торгівлі можуть стати серйозною проблемою для всього ЄС через відсутність єдності”, – підкреслив Качка.

Київ планує винести ці справи на розгляд Світової організації торгівлі, а не в рамках власної торговельної угоди з ЄС.

“Ми вважаємо, що весь світ повинен спостерігати за тим, як країни-члени ЄС поводяться у відносинах з торговельними партнерами та власним союзом, оскільки це може вплинути на інші країни”, – додав торговий представник.

PROUA