Зима 2023-2024: Чи готові ми до холодних випробувань?

Україна

Зимова погода — завжди цікава тема. Один з можливих прогнозів — рекордні морози. Синоптики прогнозують, що ця зима може бути надзвичайно холодною в Україні.

Передбачити погоду на майбутнє — нелегке завдання. Однак ми знаємо, що ця зима може бути дуже холодною. Хоча заздалегідь зробити точний прогноз складно, ми все ж очікуємо приблизну картину. Саме тому наші синоптики зробили цю прогностичну інформацію доступною для громадськості, і вона з’явилася на сайті Agronews.

Одним з ключових факторів, який впливає на зимову погоду в Європі та Америці, є інтенсивність полярного вихору. Дивно, але між цими двома факторами існує зворотна залежність: сильний полярний вихор приносить теплі зими на континенти Північної півкулі, в той час, як слабший вихор може призвести до низьких температур.

Сильний полярний вихор захоплює у свої обійми холодні арктичні течії та не відпускає, знижуючи температуру на полюсі та в приполярних регіонах. Але це холодне повітря рідко досягає материка. У випадку менш інтенсивного вихору він поширюється далі на південь, приносячи з собою прохолодніше повітря.

Згідно з прогнозами, зима 2023-2024 років може піти за останнім з цих сценаріїв. Найімовірніше, настання холодів у вигляді потоків холодного повітря над Україною відбудеться наприкінці листопада або на початку грудня. Як завжди, найнижча температура очікується в січні.

PROUA